Szymon Kryczka

Ocena użytkowników:  / 4
SłabyŚwietny 

szymon kryczka

 

Kandydat na Radnego Rady Miasta

Numer okręgu wyborczego: 4

e-mail: sTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


1. Proszę podać imię i nazwisko

Szymon Kryczka

 

2. Proszę podać na jakie stanowisko Pani/Pan kandyduje i w jakiej miejscowości?

• Radny Rady Miasta

• Miejscowość: Częstochowa

• Numer okręgu wyborczego: 4

 
 

3. Proszę opisać swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe ze wskazaniem miejsc Pani/Pana pracy i zajmowanych stanowisk, wraz z krótkim opisem wykonywanych obowiązków.
Odpowiedź może zawierać maksymalnie 2000 znaków ze spacjami.

Pracę zawodową zacząłem jeszcze na ostatnim roku studiów. Od 2011 roku pracuję jako Starszy Specjalista ds. technicznych i informatycznych w Exact Systems sp. z o.o. i Automotive Assembly Systems sp. z o.o. Zajmuję się infrastrukturą informatyczną, help desk’iem, flotą samochodową i zamówieniami. 

 

4. Jak może Pani/Pan wykorzystać zdobytą wiedzę i doświadczenie zawodowe na rzecz swojej gminy? Odpowiedź może zawierać maksymalnie 1000 znaków ze spacjami.

Doświadczenie, które zdobyłem w ostatnich latach jako członek Zarządu Rady Dzielnicy Wrzosowiak (3 lata), współorganizator Częstochowskiej Wystawy Akwarystycznej (6 lat), członek Stowarzyszenia Częstochowski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej (4 lata) nauczyło mnie bardzo dobrej organizacji pracy, otwartości na ludzi i współpracy. Nie boję się konstruktywnej krytyki. Pragnę współpracować z każdym, kto dąży do wprowadzenia zmian, które wpłyną pozytywnie na komfort życia lokalnej społeczności i mieszkańców naszego miasta. 

 

5. Jakie jest Pani/Pana wykształcenie?

Wyższe. Ukończyłem dwa kierunki studiów: informatyka oraz mechanika i budowa maszyn.

6. Jakie są według Pani/Pana największe problemy Pani/Pana gminy? Proszę wymienić min. 3.
Odpowiedź może zawierać maksymalnie 1000 znaków ze spacjami.

 1. Infrastruktura drogowa – większość remontów ulic i budowa nowych to tylko nowy asfalt, który  nie wnosi lepszej jakości w życie pieszych czy rowerzystów.  Remonty wykonywane są bez koordynacji. Budowa skrzyżowania wielopoziomowego DK1/Al. Jana Pawła II - przyniosła mniej kłopotów komunikacyjnych niż nieskoordynowany remont ul. Sobieskiego i ul. 1 Maja.
 2. Komunikacja Miejska – taryfa biletowa, nie jest przyjazna pasażerowi. Różnorodność biletów i niejasne zasady .
 3. Upartyjnienie samorządu – brak w nim osób, które przez całą kadencję mają kontakt z mieszkańcami miasta.
 4. Zwiększające się zadłużenie miasta.
 5. Brak rozwoju gospodarczego Częstochowy i brak wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców.
 6. Planowane: płatna obwodnica Częstochowy i przebudowa DK1 do Łodzi na płatną autostradę. 

7. Jakie widzi Pani/Pan sposoby rozwiązywania problemów wskazanych w punkcie 6?

Odpowiedź może zawierać maksymalnie 1000 znaków ze spacjami.

 1. Infrastruktura drogowa – skoordynowane terminowo remonty dróg, aby nie doprowadzić do paraliżu miasta. Należy pamiętać, że drogi osiedlowe, nie muszą spełniać warunków autostrady.
 2. Taryfa biletowa - bilet jednorazowy normalny, kosztuje 3 zł i kupimy go w kiosku, bilet 45 minutowy to koszt 3,40 zł i kupimy go tylko u kierowcy – dlaczego bilet jednorazowy nie jest równocześnie 45 minutowym? Kontrole biletów powinni wykonywać pracownicy MPK, a nie zleceniobiorcy. Powinno zależeć nam na pozytywnym wizerunku firmy w oczach miasta.
 3. Należy zadbać o dyscyplinę finansową miasta. Budżet miasta to pieniądze podatników. Należy opracować plan zbilansowania wydatków i przychodów miasta w długim okresie.
 4. Mali przedsiębiorcy mogą nie wytrzymać konkurencji marketów – których pojawiło się przez ostatnie 4 lata bardzo dużo. Należy  z rozsądkiem dobierać inwestycje w danej dzielnicy.
 5. GDDKiA jest bliska rozstrzygnięcia przetargów na budowy obwodnicy Częstochowy wraz z połączeniem do Pyrzowic. Powinniśmy starać  się o zmianę kwalifikacji drogi z autostrady na drogę ekspresową na odcinku DK1 do Łodzi.

 

8. Jakie inwestycje są najbardziej potrzebne w Pani/Pana gminie? Proszę wymienić min. 3.
Odpowiedź może zawierać maksymalnie 1000 znaków ze spacjami.

 1. Darmowa obwodnica Częstochowy.
 2. Odbudowa linii nr 2 na ul. Łukasińskiego i połączenie jej z pętlą przy stadionie Rakowa.
 3. Budowa tramwaju na Parkitkę - ulicami Dekabrystów i Okulickiego do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Wcześniej należy jednak połączyć ul. Obrońców Westerplatte z ul. Łódzką.
 4. Wymiana taboru tramwajowego na nowoczesny – zastąpienie wysłużonych tramwajów.
 5. Parki miejskie, miejsca rekreacji ruchowej, place zabaw – miejsca sprzyjające integracji lokalnych społeczności i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

9. Czy zamierza Pani/Pan zaangażować mieszkańców w tworzenie budżetu gminy? Jeśli tak, to proszę napisać w jaki sposób?
Odpowiedź może zawierać maksymalnie 1000 znaków ze spacjami.

Zamierzam angażować i już to robię. W roku 2013 złożyłem jako członek CKMKM wniosek w ramach Inicjatywy Lokalnej o uruchomienie zabytkowej linii tramwajowej – udało się. W tym roku dzięki tym staraniom i pracy wolontariuszy CKMKM od lipca do końca września częstochowianie mieli okazję jeździć za darmo zabytkowym tramwajem  - więcej informacji na: www.eNkaNa102.czest.cz


W tym roku złożyłem kolejny wniosek, a jeżeli się uda, w tramwaju zobaczymy się już w maju 2015 roku.

Złożyłem również dwa wnioski do Budżetu Partycypacyjnego i będę zabiegał o głosy lokalnej społeczności,  której dotyczą te wnioski. Jest to budowa parkingu na ul. Bienia – jako I etap inwestycji, dalsze to remont chodnika, oświetlenia oraz wymiana asfaltu na nowy. Kolejny wniosek to montaż smarownic torowych w linii tramwajowej oraz umieszczenie niewysokich ekranów dźwiękochłonnych przy przejeździe linii tramwajowej na ul. Jesiennej w okolicy bloku znajdującego się przy ul. Bohaterów Katynia 52.

10. Czy Pani/Pan w ciągu ostatnich dwóch lat na sesji Rady Gminy składał wnioski i/lub interpelacje i/lub zapytania? Jeśli tak, to w jakich sprawach?
Odpowiedź może zawierać maksymalnie 1000 znaków ze spacjami.

Podczas budowy linii tramwajowej byłem częstym gościem Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych w Urzędzie Miasta, większość moich wizyt dotyczyło udoskonaleń dla pasażerów oraz zgłaszanie dodatkowych rozwiązań, m.in. odwodnienie okolicy przystanku Sportowa – które zignorowano i linia tramwajowa była zalewana, co uniemożliwiało ruch wagonów po torowisku. Jestem aktywnym społecznikiem, a ograniczenie wypowiedzi do 1000 znaków sprawia, że zapraszam Państwa do działu Moje Działania na stronie internetowej: http://www.szymonkryczka.pl/category/dzialania/

11. Czy posiada Pani/Pan doświadczenie w samorządzie lokalnym? Jeśli tak, to jakie?
Odpowiedź może zawierać maksymalnie 500 znaków ze spacjami.

Zdecydowałem się kandydować do Rady Miasta z listy Mieszkańców Częstochowy, ponieważ od lat spełniam się jako działacz społeczny, realizując zadania na rzecz lokalnej społeczności i całego miasta. Od 2011 roku jestem członkiem zarządu Rady Dzielnicy Wrzosowiak (www.wrzosowiak.info).

12. Czy posiada Pani/Pan doświadczenie w działalności społecznej? Jeśli tak, to jakie?
Odpowiedź może zawierać maksymalnie 500 znaków ze spacjami.

Współorganizuję Częstochowską Wystawę Akwarystyczną od ponad 6 lat (www.zoo-gielda.czest.pl). Będąc członkiem Częstochowskiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej (www.komunikacja.czest.cz) zrealizowałem wiele projektów, m.in. uruchomienie tramwajowej linii zabytkowej, która od lipca do końca września cieszyła wszystkich mieszkańców Częstochowy (www.eNkaNa102.czest.cz).

13. Jeśli działała/działał Pani/Pan na rzecz społeczności lokalnej, to które z Pani/Pana działań przyniosły widoczne efekty?
Odpowiedź może zawierać maksymalnie 1000 znaków ze spacjami.

Ostatnią dużą imprezą, którą udało mi się zorganizować jako członek CKMKM była 3 miesięczna impreza komunikacyjna, gdzie mieszkańcy naszego miasta mieli okazję bezpłatnie przejechać się zabytkowym wagonem tramwajowym Konstal  4N1. Każdy z pasażerów otrzymał pamiątkowy bilet. Od 6 lat współorganizuję Częstochowską Wystawę Akwarystyczną, która od czasu mojego zaangażowania odbywa się na Rakowie. Od 6 lat działa strona internetowa www.zoo-gielda.czest.pl reklamująca Wystawę, na którą wstęp jest darmowy, a akwaryści dzielą się posiadaną wiedzą. Podczas spotkań w MZDiT, udało się załatać ubytki w drodze ul. Adama Bienia czy ul. Jesiennej. Na swoim koncie mam również uruchomienie wielu nieświecących latarni w dzielnicy Wrzosowiak czy pism z prośbami o zmiany na przystankach komunikacji miejskiej. 

 

14. Czy według Pani/Pana proces planowania przestrzennego na terenie gminy powinien odbywać się przy współudziale społeczeństwa? Proszę uzasadnić odpowiedź.
Odpowiedź może zawierać maksymalnie 300 znaków ze spacjami.

Tak. Lokalna społeczność powinna brać czynny udział w planowaniu przestrzeni wokół własnego miejsca zamieszkania, to mieszkańcy wiedzą czego najbardziej potrzebują lub jakiej inwestycji nie chcą w swojej okolicy. Przy spornych terenach, powinniśmy zawsze szukać złotego środka w podejmowaniu decyzji.

15. Jakie ma Pani/Pan plany, zamierzenia, postulaty na czas kadencji?
Odpowiedź może zawierać maksymalnie 1000 znaków ze spacjami.

 1. Zmiana taryfy biletowej na prostszą i tańszą dla mieszkańców .
 2. Bezpieczeństwo - zapewnienie dodatkowych patroli policyjnych , rozbudowa systemu monitoringu miejskiego.
 3. Przejście dla pieszych między CH Jagiellończycy, a skwerem przy bibliotece – które umożliwi szybsze pokonanie drogi na tym odcinku. Czy przejście przez ul. Orkana na wysokości Przychodni Wrzosowiak.
 4. Częstochowska Zielona Sieć – rozwijanie spójnej sieci połączeń rowerowych, tras biegowych wykorzystywanych również do nordic walking.
 5. Ruch i rekreacja – należy w dalszym ciągu budować miejsca przeznaczone do uprawiania sportu i rekreacji przez dzieci i młodzież, czyli place zabaw, skwery, place rekreacji ruchowej i boiska dla różnych dyscyplin sportowych.
 6. Przebudowa ul. Bohaterów Katynia.
 7. Przebudowa ul. Adama Bienia – budowa miejsc parkingowych, stworzenie przestrzeni dla pieszych.
 8. Izbę Historii Częstochowskiej Komunikacji Miejskiej – należy docenić dotychczasową historie komunikacji naszego miasta.

 

16. Czym chciałaby/chciałby się Pani/Pana zająć w pierwszej kolejności po uzyskaniu mandatu? Proszę uzasadnić swoją odpowiedź.
Odpowiedź może zawierać maksymalnie 1000 znaków ze spacjami.

W pierwszej kolejności chciałbym zająć się inwestycjami  tramwajowymi , rozdanie funduszy europejskich jest coraz bliżej, a projekty na dzień dzisiejszy nie istnieją – po za koncepcjami CKMKM – www.tramwaj.czest.cz . Kolejną sprawą byłaby taryfa biletowa, o której napisałem powyżej – tu nie ma na co czekać. Dobra taryfa biletowa, powinna być impulsem do budowy zrównoważonego systemu transportu miejskiego, wraz z budową węzłów przesiadkowych. Biletomaty również powinny być standardem na przystankach, gdzie jest najwięcej pasażerów. 

17. Proszę podać aktualną przynależność do organizacji: społecznej, politycznej, związków zawodowych itp.
Odpowiedź może zawierać maksymalnie 200 znaków ze spacjami.

ü  Organizacje społeczne:

nazwa: Rada Dzielnicy Wrzosowiak , pełniona funkcja: Członek Zarządu Rady Dzielnicy;

nazwa: Częstochowska Wystawa Akwarystyczna, pełniona funkcja: współorganizator;

nazwa: Stowarzyszenie Częstochowski Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej,  pełniona funkcja: Członek Komisji Rewizyjnej, Koordynator Inicjatywy Lokalnej „Enką Na 102”;

nazwa: Stowarzyszenie Mieszkańcy Częstochowy, funkcja: członek, kandydat do Rady Miasta;

18. Proszę w skali od 1 do 10 (gdzie 1 oznacza – bardzo słaby, a 10 – bardzo wysoki) ocenić swój stopień znajomości przepisów o samorządzie lokalnym. Proszę uzasadnić swoją odpowiedź.
Odpowiedź może zawierać maksymalnie 200 znaków ze spacjami.

            X        

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Uzasadnienie: Dzięki wieloletniej pracy społecznej poznałem przepisy o samorządzie oraz nauczyłem się szybkiego odnajdywania rozwiązań problemów lokalnych społeczności.

19. Proszę podać miejsce stałego zamieszkania – nazwę miejscowości (w przypadku miast proszę również o podanie nazwy dzielnicy).

Częstochowa, dzielnica Wrzosowiak.

20. Proszę podać swój wiek.

26 lat

21. Proszę podać swój stan cywilny i rodzinny.

Żonaty

 

22. Czy mieszkanka/mieszkaniec gminy, będą mogli uzyskać z Panią/Panem kontakt, aby zadać dodatkowe pytania? Jeśli tak, to w jaki sposób?

ü  Mailowo - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ü  W inny sposób – strona internetowa: www.SzymonKryczka.pl

23. Proszę podać dodatkowe informacje, którymi chciałaby/chciałby się Pani/Pan podzielić.
Odpowiedź może zawierać maksymalnie 500 znaków ze spacjami.

Zapraszam Państwa na swoją stronę internetową: www.SzymonKryczka.pl – gdzie znajdą Państwo jeszcze więcej informacji o mnie i obszarach, którymi chcę zająć się jako Państwa przedstawiciel w Radzie Miasta.

Swoje dotychczasowe dokonania prezentuję w dziale Moje działania: http://www.szymonkryczka.pl/category/dzialania/

Zapraszam również na swój profil: https://www.facebook.com/kryczka.szymon oraz mój kanał filmów: https://www.youtube.com/user/SzymonKryczka

16 listopada liczę na Państwa Głos!

 

 

Twój komentarz/pytanie:

Od wyborów:
2
2
4
4
0
0
8
8
Dni
0
0
6
6
Godzin/y
2
2
5
5
Minut/y